Jonas Vingegaard kan niet aanvallen in de Vuelta en moet Joao Almeida voorlaten op beruchte Angliru

Joao Almeida heeft in de Vuelta de etappe naar de beruchte Angliru gewonnen. De Portugees van UAE Team Emirates kon Jonas Vingegaard niet losrijden, maar troefde wel de rodetruidrager af. Zo loopt hij vier seconden in dankzij de bonificaties.

Een groep van 25 vluchters kleurde de etappe met daarbij de Nederlanders Tim van Dijke en Huub Artz. Verder waren ook Mads Pedersen, Antonio Tiberi en Bob Jungels present. Artz kon op de eerste klim van de dag net niet mee met de besten. Hij kwam met Tiberi kort achter een vijftal leiders terecht en ontsnapt daar maar net aan een val, toen in de vallei een hond met de stoel waaraan hij zat vastgebonden de weg op rende.

Protesten op de Angliru

Uiteindelijk waren er aan de voet van de Angliru nog drie leiders: Jungels, Nicolas Vinokourov en Jefferson Cepeda. Een eerlijke kans voor de zege kregen ze niet. Want ze verloren een halve minuut door pro-Palestijnse protesten tijdens de eerste kilometers van de loodzware klim.

De aanval op de steile flanken kwam van Joao Almeida. De Portugees loste iedereen, behalve Vingegaard. De Deen bleef netjes in het wiel van de UAE Team Emirates-kopman. Hij besloot niet aan te vallen, maar gokte op zijn sprint. In die sprint bergaf kwam hij er nooit voorbij en dus mocht Almeida zijn handen in de lucht steken.

Het is voor Almeida de eerste individuele ritzege in deze Ronde van Spanje. Zijn ploeg won al vijf keer eerder, waaronder de ploegentijdrit.

 

Bron: Telegraaf

Foto:  Afp

 

Share article

Latest articles