
LONDEN (AP) – De mini-Union Jack-vlaggen wapperden hoog toen Emma Raducanu een dominante overwinning behaalde op de grasbanen van Wimbledon.
“You’re going all the way Emma!” was het oordeel van een fan die de stilte verbrak in het nummer 1 veld, terwijl Raducanu wachtte op een interview vlak na haar 6-1, 6-2 overwinning in de tweede ronde op Elise Mertens op woensdag.
Britse spelers die geen Andy Murray heten, hebben de afgelopen jaren moeite gehad om een blijvende impact te maken bij de All England Club, maar er zijn tegenwoordig sprankjes van hoop.
Donderdag zijn er allerlei lokale lekkernijen verkrijgbaar, wanneer er ook buiten het terrein een belangrijke wedstrijd plaatsvindt bij de Britse nationale verkiezingen. In de volledig Britse tweede ronde speelt Katie Boulter tegen Harriet Dart voordat Jack Draper het opneemt tegen Cameron Norrie.
En als eerste op Centre Court staat Jacob Fearnley, een 22-jarige wildcard-inzending uit Schotland, die het opneemt tegen zevenvoudig kampioen Novak Djokovic.
Over Schotland gesproken: Murray zal ook op Centre Court zijn als hij dubbelspel speelt met zijn broer Jamie, voorafgaand aan een gemengd dubbelspel met Raducanu later in het toernooi. De tweevoudig Wimbledon-kampioen trok zich terug uit de enkelspelcompetitie.
“Er hangt momenteel een goede sfeer rond het Britse tennis”, zegt Anne Keothavong, een voormalige Britse speelster die nu de aanvoerder is van het team van haar land in de Billie Jean King Cup.
Een deel van de huidige boost komt doordat Wimbledon een hele reeks wildcard-uitnodigingen heeft toegekend aan lokale spelers – net zoals de andere Grand Slams dat doen.
Van de twaalf Britse mannen die dit jaar deelnamen aan de trekking van het enkelspel op Wimbledon – het meeste sinds er veertien waren in 1978 – waren er acht wildcard-inzendingen.
Slechts één van die acht – Fearnley – kwam uit de eerste ronde. Fearnley gaat nu van Alejandro Moro Canas – hij versloeg dinsdag de nummer 188 van de Spanjaard met 7-5, 6-4, 7-6 (12) – naar Djokovic.
Hem werd gevraagd hoe hij Djokovic moest verslaan, die bij de mannen een record van 24 Grand Slam-trofeeën heeft gewonnen.
“Ik heb geen idee”, zegt Fearnley, die net klaar is met tennissen bij TCU. “Ik denk niet dat er veel tactieken in de wedstrijd zitten.”
Murray’s naderende pensionering zou een leiderschapskloof kunnen creëren, maar Liam Broady is optimistisch over de jongere generatie omdat hij hen op jongere leeftijd lessen ziet leren over het leven op tournee.
“Jack (Draper) is daar een goed voorbeeld van. Hij heeft al op zeer jonge leeftijd al het advies opgeslorpt dat hij kon van Dan Evans en Andy Murray”, zei de 30-jarige Broady, die zijn wedstrijd in de eerste ronde verloor. Maandag.
Het normaliseren van grote overwinningen is een volgende stap, zei hij.
“Je moet niet te opgewonden raken van overwinningen tegen goede spelers, maar begrijpen dat jij ook een goede speler bent, en dat is gebruikelijk”, zei Broady. “Om een goede speler te zijn, is consistentie het allerbelangrijkste, vooral buiten het veld. Ik denk dat veel van deze jongens dat echt hebben geleerd.
De grote Draper, 22 jaar oud en nummer 28 bij de All England Club, scoorde een grote overwinning op Carlos Alcaraz bij Queen’s Club in de aanloop naar Wimbledon. Hij won vorige maand ook de Stuttgart Open en behaalde daarmee zijn eerste titel op tourniveau.
Draper, die Norrie inhaalde als de hoogst gerangschikte Britse speler, zei dat Norrie een vriend is, maar dat hij “het niet leuk zal vinden dat ik nu de Britse nummer 1 ben.”
De 27-jarige Boulter, die de afgelopen jaren werd beperkt door blessures, versloeg vorige maand Dart op weg naar het verdedigen van haar Nottingham Open-titel.
Fans Dan Golding en Alex Tresadern droegen rood-witte Engelse bucket hats tijdens de Raducanu-wedstrijd en zeiden dat spelers als Raducanu – de US Open-kampioen van 2021 die het afgelopen jaar werd vertraagd door blessures – en Draper een grote keuze maken. -tot lokale tennisfans.
“Het is spannend. Ze trekken veel publiek,’ zei Golding. “Het is echt een opwindende tijd om iets nieuws door te laten komen.”
Ook woensdag werd de 22-jarige Sonay Kartal de eerste Britse dameskwalificatiewedstrijd die de derde ronde bereikte sinds 1997. Ze mag als volgende tegen Coco Gauff spelen.
Er is ook een goede pijplijn van jong talent, zei Keothavong, wijzend op de 15-jarige Hannah Klugman die naar de laatste ronde van de kwalificatie voor Wimbledon ging.
“Je hebt de kracht in cijfers nodig”, zei Keothavong. “Als je naar elk soort sterke tennisnatie kijkt, dat is wat ze hebben, en de spelers pushen elkaar – ze zien wat de anderen doen.”
Misschien zullen alle goede vibes overblijven naar zaterdag, wanneer het Engelse herenvoetbalteam tegenover Zwitserland staat in de kwartfinales van het Europees Kampioenschap.
Raducanu had haar overwinning in de eerste ronde vergeleken met de comeback-overwinning van het Engelse team op Slowakije in de vorige ronde.
“Het was alsof ik lelijk won”, zei Raducanu. “Het telt allemaal.”
Bron: thescore.com Foto: Rob Newell – CameraSport / CameraSport / Getty