Manchester United heeft de regels niet overtreden bij het aantrekken van de Franse middenvelder Paul Pogba.
Wereldvoetbalbond FIFA gaat wel een zaak beginnen tegen Juventus, de Italiaanse club waarvan ManUnited Pogba overnam. Dat heeft een woordvoerder van de FIFA dinsdag bevestigd tegenover sportzender ESPN.
De FIFA onderzocht de recordtransfer waarmee een bedrag van 105 miljoen euro was gemoeid. Dat gebeurde nadat klokkenluidersplatform Football Leaks had onthuld dat zaakwaarnemer Mino Raoila meer dan 40 miljoen euro zou hebben verdiend aan de transfer.
Er zou sprake zijn geweest van belangenverstrengeling omdat de in Nederland opgegroeide Raiola bij de onderhandelingen de belangen van Juventus, Manchester en Pogba zou hebben behartigd. Juventus zou Raiola 27 miljoen euro hebben betaald. “We kunnen bevestigen dat er een zaak is geopend tegen Juventus en niet tegen Manchester United”, aldus de woordvoerder. “Omdat de procedure loopt doen we verder geen mededelingen.”
Juventus wordt mogelijk onderzocht omdat de regels omtrent zogenoemde Third Party Ownerships zijn overtreden. De FIFA staat niet toe dat naast de twee betrokken clubs een derde partij met eigendomsrechten betrokken is bij de overgang. Volgens de Britse krant The Guardian heeft Raiola vorig jaar in een interview verklaard dat de Italiaanse kampioen niet als enige de rechten op de speler bezat.
Telesport


