Kaylee McKeown uit Australië heeft dinsdag haar Olympische titel op de 100 meter rugslag voor vrouwen geprolongeerd door in een zinderende tweede deel van de race wereldrecordhoudster Regan Smith uit de Verenigde Staten te kloppen.

McKeown won met een Olympisch record van 57,33 seconden en vocht zich terug nadat ze als vierde het keerpunt had bereikt met haar rivale Smith aan de leiding. Maar de Australische, die in Tokio de 100 en 200 meter rugslag won, vond de uitbarsting van vermogen die ze nodig had in het tweede deel van de race en liet het veld in haar kielzog achter zich.
Katharine Berkoff uit de Verenigde Staten pakte brons. De indrukwekkende overwinning herstelt de status van McKeown als de dominante rugslagster nadat Smith haar wereldrecordtijd verbeterde tijdens de Amerikaanse trials in juni. Natalie Coughlin uit de VS is de enige andere zwemster die twee keer goud heeft gewonnen op dit onderdeel.
Sterk Australië
McKeown won alle drie de rugslagen — 50m, 100m en 200m — op de Wereldkampioenschappen in 2023. De overwinning is een vervolg op sterke Spelen voor het Australische vrouwenteam na goud voor Ariarne Titmus op de 400 meter vrije slag en Mollie O’Callaghan op de 200 meter vrije slag en de teamwinst op de 4×100 meter vrije slag estafette.
“Weet je, de Aussies hebben tot nu toe een geweldig toernooi gehad door Arnie en Molly te volgen. Het is zeker emotioneel om mijn teamgenoten te zien… het waren een paar geweldige dagen om alle Aussies te zien opstaan en racen, dus ik moest gewoon mijn beste beentje voorzetten vanavond,” zei McKeown.
“Om deze atmosfeer, al die adrenaline te hebben en zo te kunnen presteren is echt speciaal voor me en ik ben blij dat ik zo ver ben gekomen,” zei ze. McKeown en Smith zullen elkaar weer tegenkomen op de 200 meter rugslag. Smith’s zilver is haar derde nadat ze er twee en een bronzen won in Tokio en ze nam haar petje af voor haar rivale.
“Om deze atmosfeer, al die adrenaline te hebben en zo te kunnen presteren is echt speciaal voor me en ik ben blij dat ik zo ver ben gekomen,” zei ze. McKeown en Smith zullen elkaar weer tegenkomen op de 200 meter rugslag. Smith’s zilver is haar derde nadat ze er twee en een bronzen won in Tokio en ze nam haar petje af voor haar rivale.
‘Trots op mezelf’
“Uiteindelijk denk ik dat de prestaties van anderen volledig buiten mijn controle liggen en Kaylee is… één op één een absoluut ongelooflijke zwemster en ze weet wat ze moet doen als het erop aankomt, maar ik ben echt trots op mezelf”, zei de Amerikaanse.
“Ik voerde mijn plan uit en liet alles achter in het zwembad. Het was echt speciaal”.
Hoodfoto: © AFP
Bron: Flashscore.nl





