Li Na stopt met tennissen. De tweevoudig grandslamkampioene heeft te veel last van blessures om door te gaan met tennis. Dat heeft haar managementbureau IMG laten weten.
De Chinese nummer zes van de wereld geeft een dezer dagen een persconferentie waarin ze haar afscheid wereldkundig maakt en zal toelichten.
Knieblessure
De 32-jarige Li Na begon het jaar uitstekend met de winst van de Australian Open, maar in juli moest ze zich als gevolg van een knieblessure terugtrekken voor een aantal toernooien.
Ze was ook niet op tijd fit voor de US Open en zei bij haar afmelding: “Ik worstel al sinds maart met mijn knie. Zo kan ik mijn hoogste niveau niet halen. Mijn medische staf heeft me geadviseerd rust te nemen, zodat mijn knie kan helen.”
De Chinese hoopte volgende week haar rentree te maken in eigen land bij het WTA-toernooi in haar woonplaats Wuhan. Dat is niet gelukt. En ook door het China Open in Peking ze een streep zetten.
Superster
Het einde van de carrière van Li Na is een fikse streep door de rekening van de WTA. Nadat de Chinese in 2011 het grandslamtoernooi van Roland Garros won, groeide ze in eigen land uit tot superster.
Als eerste Aziatische grandslamwinnaar uit de geschiedenis was ze een van de toonaangevende gezichten van het internationale vrouwentennis. Na gaf de sport in Azië een flinke push, door de komst van een groot aantal WTA-toernooien in de regio.
nos.nl


