De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Junglinster naar Schifflange over 155 kilometer.
Pedersen, die rijdt voor de ploeg Lidl-Trek, versloeg in de sprint van een eerste groep wereldkampioen Mathieu van der Poel. De Zwitser Robin Froidevaux passeerde als derde de finish.
Van der Poel, van de ploeg Alpecin-Deceuninck, behield wel de leiderstrui na zijn ritzege op de eerste dag. De Ronde van Luxemburg duurt tot en met zondag.
Skjelmose stapt af na val, WK niet in gevaar
De Deen Mattias Skjelmose heeft de Ronde van Luxemburg moeten verlaten na een val in de tweede etappe.
Zijn ploeg Lidl-Trek meldt dat de 23-jarige renner, onlangs nog winnaar van het jongerenklassement in de Ronde van Spanje, verwondingen heeft opgelopen aan zijn elleboog, heup en knie en enigszins ’dizzy’ in de volgauto is gestapt.
„Onze dokters zullen hem de komende dagen in de gaten houden, maar er is geen sprake van ernstige blessures”, meldt Lidl-Trek. Deelname aan de WK-wegrace over ruim een week in Zürich is volgens de ploeg niet in gevaar. Skjelmose geldt als de kopman van de Deense selectie.
Bron: telegraaf.nl


