In aanloop naar de allesbeslissende play off-wedstrijd van Italië tegen Noord-Macedonië heeft Roberto Mancini zijn keuze voor Mario Balotelli verklaard. De spits, die maandag na ruim drie jaar weer werd opgeroepen voor Italië, is volgens diverse Italiaanse media uit wanhoop bij de selectie gehaald.
Italie, dat in de jacht naar een WK-ticket als tweede eindigde achter Zwitserland, kende een doelpuntarme kwalificatie. In een poule met verder Litouwen, Bulgarije en Noord-Ierland scoorden de Italianen slechts dertien keer. Lazio-spits Ciro Immobile incasseerde van diverse Italiaanse media een golf van kritiek. Er volgde een uitnodiging voor Balotelli, die zich na een lange tijd zonder interlands mag gaan laten zien op de trainingsstage van Italië in Coverciano. Tijdens de generale repetitie net buiten Florence liet Mancini weten dat de terugkeer van Balotelli niks met wanhoop te maken heeft.
‘Trek ik de wanhoopskaart? Nee. Dat is niet het geval hier. De komende dagen gaan we gewoon van alles proberen. We gaan spelers evalueren die een tijdje niet bij de selectie hebben gezeten, onder wie Mario. Op technisch vlak is hij altijd heel goed geweest. Daar is geen enkele discussie over. We moeten kijken hoe fit hij is. Dan moet hij ook nog eens passen in een groep die al lang goed met elkaar samenwerkt. Wie weet kan hij ons een handje helpen.’
Op 24 maart speelt Italië het duel met Noord-Macedonië. De winnaar van dit treffen neemt het op tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Turkije en Portugal.
vi.nl




