BAKU– Max Verstappen was uiteraard erg content met zijn pole position in Baku. Voor de eerste keer in zijn loopbaan was hij de snelste tijdens de kwalificatie op het lastige stratencircuit.

Het gebeurde allemaal ook nog tijdens een historisch verlopen sessie, met liefst zes rode vlaggen en een kwalificatie die twee uur in beslag nam. āHet maakte het allemaal heel moeilijk, ook in combinatie met de regen en de windā, aldus Verstappen.
āDie laatste ronde moest ik er gewoon vol voor gaan. En ik reed niet eens op de banden waarop ik wilde rijden, maar door al die rode vlaggen konden we niet echt anders.ā
Na zijn overwinning in Monza, verloopt het ook twee weken later dus voorspoedig voor Verstappen en Red Bull. Een teken dat het team de weg omhoog gevonden lijkt te hebben. Verstappen: āIk ben heel blij hoe het weekend tot nu toe gaat. We zaten erbij in de kwalificatie en daar draait het om. Zondag word thet een lange race, we moeten onze eigen wedstrijd rijden en goed met onze banden omgaan.ā
Carlos Sainz (Williams) reed verrassend de tweede tijd, vóór Liam Lawson (Racing Bulls). āIk ben blij dat ik de meeste coureurs onder me heb kunnen houden in dei slotfase. Behalve eentje dan, Max, maar daardoor ben ik niet verrast…ā, aldus Sainz.
Bron: Telegraaf
Foto: Ā ANP/HH


