Het heeft misschien wat moeite gekost, maar Daniil Medvedev liet woensdag op Wimbledon tekenen zien dat hij zich op het Centre Court begint te begeven.
De als vijfde geplaatste kwam woensdag uit een set en een break-down tegen Alexandre Muller in de hoofdarena van de All England Club. Nadat hij twee setpunten had gespaard om een achterstand van twee sets te voorkomen, groef Medvedev diep voor een overwinning in de tweede ronde met 6-7(3), 7-6(4), 6-4, 7-5.
“Het was een heel zware, fysieke wedstrijd”, zei Medvedev. “Alex speelde goed en op sommige momenten in de wedstrijd was het erg moeilijk om contact met hem te houden. Ik verloor met één set en een break. Op gras is dat nooit makkelijk, maar ik ben erin geslaagd om solide te blijven, altijd in de wedstrijd te blijven en te proberen te vechten. Zeker blij met de overwinning. Ik had veel beter moeten spelen, maar het is oké. Als je wint, is er een volgende ronde waarin je moet proberen het beter te doen.”
Tijdens een luchtig interview na zijn overwinning in de openingsronde tegen Aleksandar Kovacevic, uitte Medvedev zijn genegenheid voor het nummer 1-veld, waar hij nog nooit een wedstrijd heeft verloren. Woensdag probeerde hij de demonen te verdrijven van zijn vorige optreden op Centre Court, een nederlaag van drie sets in de halve finale tegen Carlos Alcaraz vorig jaar. De nummer 5 van de wereld volbracht die taak, maar het was niet eenvoudig.
“Nou, ik heb gewonnen”, zei Medvedev in zijn interview op de rechtbank toen hem werd gevraagd of zijn voorkeur voor de rechtbank bij SW19 was veranderd. “Ik heb niet de beste wedstrijd gespeeld. Om welke reden dan ook voelt het veel langzamer. Echt langzaam stuiteren, niet zoals een grasveld waar het normaal doorheen glijdt. Ik moet er aan wennen, en eerlijk gezegd: hoe meer wedstrijden ik erop speel, hoe meer kansen ik krijg om steeds beter te spelen.
“Zelfs vandaag slaagde ik erin om tijdens de wedstrijd beter te spelen. Absoluut altijd blij om op Centre Court op Wimbledon te spelen, maar nog blijer als ik win. Als je verliest, denk je: ‘Oké, het was leuk om op Centre Court te spelen’, maar je bent niet zo blij als je verliest.”
Müller had ernstig gedreigd Medvedev opnieuw een teleurstellende ervaring te bezorgen op het Centre Court-gras. De nummer 102 in de PIF ATP Rankings pakte de openingsset in een tie-break voordat hij in de tweede naar een 3-0 voorsprong racete. Zelfs nadat Medvedev de vroege break van de Fransman had heroverd, had Müller de punten op zowel 5-4 als 6-5 gezet.
Uiteindelijk bleken de consistentie van Medvedev vanaf de basislijn en de bloeiende service echter cruciaal voor zijn drie uur en 28 minuten durende overwinning in zijn eerste Lexus ATP Head2Head-duel met Müller. Hij stuurde 14 azen neer en zette vier van de 12 breakpunten om die hij verdiende op weg naar zijn 30e overwinning op tourniveau van het jaar.
”Aan het einde van de eerste set waren mijn gedachten absoluut niet goed, want op 3/6 in de tiebreak dacht ik dat de set verloren was”, zei Medvedev. “Ik ging naar mijn stoel en de scheidsrechter zei tegen mij: ‘ Het is maar 3/6′. In de tweede set wist ik mijn hoofd weer rustiger te krijgen. Zelfs toen ik mijn service verloor, slaagde ik erin kalm te blijven en de wedstrijd om te draaien. Ik ben er best blij mee.”
Nu hij voor de vijfde keer in zes Wimbledon-optredens de derde ronde ingaat, zal de twintigvoudig kampioen op tourniveau Medvedev het als volgende opnemen tegen het 32e reekshoofd Zhang Zhizhen of Jan-Lennard Struff. De 28-jarige jaagt deze twee weken op SW19 zijn eerste titel van 2024 na, en zijn eerste grote kroon sinds zijn overwinning op de US Open in 2021.
Bron: atptour.com Foto: Corinne Dubreuil for ATP Tour


