Ajax zal vanavond overal op voorbereid moeten zijn tegen Manchester United en José Mourinho, weet Memphis Depay. De aanvaller, die vanochtend met elf anderen uit de voorlopige selectie het eerste deel van de trainingsstage met Oranje afsloot, weet dat de Portugees alles zal aangrijpen om de door hemzelf tot ‘grootste wedstrijd in de historie van Manchester United’ benoemde Europa League-finale te winnen.
De international maakte hem de hele eerste seizoenshelft mee in Manchester. ,,Wat Ajax van hem kan verwachten? Ajax kan álles van Mourinho verwachten’’, grijnst Depay, die weet dat Mourinho een specialist is in het winnen van finales (elf van de dertien). ,,Precies. Mourinho heeft de ervaring met grote wedstrijden. Ik denk niet dat Manchester United achterover zal leunen met alle kwaliteiten die ze hebben. Dat zou raar zijn.’’
Aan verdere verwachtingen en voorspellingen waagt Memphis zich niet. Er is niemand anders waarbij elk woord dat hij daarover zegt er één te veel is. Als speler van het door Ajax uitgeschakelde Olympique Lyon en oud-speler van Manchester United en PSV, maakt hij altijd wel ergens mensen minder blij.
,,Ik kan er niet teveel over zeggen’’, lacht Memphis, die nog veel contact heeft met de spelers van de club die hij slechts een paar maanden geleden nog verliet. ,,Zoals Daley Blind, Paul Pogba en nog veel andere jongens natuurlijk, zoals ik er ook veel bij Ajax ken. Dit is mooi voor een Nederlandse club. Maar het resultaat? Ik hoop gewoon dat het een mooie wedstrijd wordt en dat de beste mag winnen. Een voorkeur heb ik niet. Ik ga zeker kijken. Er zit veel kwaliteit bij beide teams, dus het wordt hoe dan ook een mooie finale.’’
Memphis spreekt wel zijn waardering uit voor de Amsterdammers. Terwijl hij zelf reglementair moest toekijken tijdens de halve finale (hij speelde met Manchester United al in hetzelfde toernooi dit seizoen), werd hij niet verrast door de kracht van Ajax.
,,Nee, ik had het wel van ze verwacht. Ik had al tegen de jongens van Lyon gezegd dat het niet makkelijk zou worden. We hebben het in de ArenA uit handen gegeven. Zij hebben gewoon een goed voetballende ploeg, met specifieke kwaliteiten. Dat is wel mooi om te zien. Alleen is het jammer dat wij zelf niet naar de finale konden gaan. In Nederland heeft men de goede en minder goede kant van Lyon kunnen zien, maar ik ben héél enthousiast over de club en competitie. Nadat we met het Nederlands Elftal goede weken hebben gemaakt, heb ik echt zin om er na de vakantie weer te beginnen.’’
Bondscoach Fred Grim maakt morgen de definitieve selectie bekend, die zaterdag voor het grootste deel (de spelers van Ajax en anderen met clubverplichtingen sluiten later aan) zal afreizen naar het Portugese Lagos.
Telesport


