De sportief directeur van Corinthians, Fabinho Soldado, heeft uitgehaald naar Memphis Depay. De topscorer aller tijden van Oranje kwam woensdag niet opdagen op de training bij zijn club en dat is bij de bestuurder in het verkeerde keelgat geschoten.
Memphis had absoluut geen verlof gekregen om de training over te slaan, liet Soldado weten en hij noemde het dan ook ‘onacceptabel’ dat de spits verstek liet gaan. Alle gesprekken rond de beslissingen hebben uiteraard plaatsgevonden. Het zijn onze interne beslissingen. Maar natuurlijk is in een instituut zo groot als Corinthians een houding als deze (het missen van een training, red.) onaanvaardbaar. Dat accepteren we nooit’, vertelde Soldado aan een Braziliaans radiostation.
Memphis werd volgens Braziliaanse media donderdag gestraft door het bestuur en keerde daarna terug op de training. ‘Het is besproken, opgelost, en we hopen dat de positieve sfeer blijft’, aldus Soldado. ‘We hebben een belangrijk gesprek gehad met de president en de directie. We tolereren geen gedrag dat niet past bij een professionele atleet. Maar we hebben ook geluisterd naar de uitleg van de speler. Hij heeft ons altijd geholpen, werkt hard, en heeft een voorbeeldige houding. We hopen dat we ons vanaf nu alleen nog richten op Bragantino’, doelde hij op de hervatting van de Braziliaanse competitie. Het duel met Red Bull Bragantino staat voor maandag in de Corinthians-agenda.
Salarisachterstand
Dat Memphis niet kwam opdagen had vermoedelijk te maken met achterstallig salaris dat hij nog moet krijgen van zijn werkgever. Eerder dreigde hij om diezelfde reden al eens om niet te komen trainen. Corinthians betaalde toen slechts een deel van de schulden en daarop kwam Memphis destijds ‘gewoon’ trainen.
Bron: Voetbal International



