De zwemmer verscheen voor een subcommissie in het Amerikaanse Congres
Olympische legende Michael Phelps getuigde dinsdagmiddag in het Congres. Daar bekritiseerde hij het Wereldantidopingagentschap voor het inconsistent toepassen van de regels, waardoor frustratie ontstond bij atleten die geen doping gebruiken en, zei hij, positieve gevallen, zoals in China, konden blijven concurreren.
De voormalige zwemmer, de beste medaillewinnaar in de geschiedenis van de Spelen (28), verscheen samen met Olympisch zwemkampioen Allison Schmitt voor een subcommissie Energie en Handel van het Congres en beschreef de inspanningen die hij moest leveren om te voorkomen dat hij positief zou testen op doping en gelooft dat atleten uit China en Rusland de antidopingregels kunnen omzeilen en kunnen blijven concurreren.
“We moeten ze verantwoordelijk houden voor wat ze doen. Ze wonen op een eiland”, legde Phelps, met 23 Olympische gouden medailles, uit over het World Anti-Doping Agency.
Phelps neemt contact op met het WADA
De medaillewinnaars bekritiseerden het agentschap omdat het elf Chinese zwemmers die vóór de Olympische Spelen in Tokio positief testten, in Parijs liet meedoen. De dienst oordeelde dat het om een accidentele besmetting ging.
‘Als we dit volhouden en het erger laten worden, zijn de Olympische Spelen misschien niet meer interessant’, zei Phelps tegen de congresleden.
Wetgevers van beide partijen waren van mening dat als dat gebeurt, de Verenigde Staten moeten stoppen met de financiering van het antidopingagentschap, waaraan de VS de grootste bijdrage levert.
Phelps beweerde dat hij in één jaar tijd 150 antidopingtests moest ondergaan, terwijl andere delegaties slechts 30 of 40 keer werden getest.
“We concurreren hard, volgen de protocollen en accepteren onze nederlagen met gratie”, zei Schmitt.
Bron: marca.com
