Andy Murray heeft zich woensdagavond als laatste speler geplaatst voor de halve finale op Wimbledon. Eenvoudig verging het de thuisfavoriet niet, hij had vijf sets en bijna vier uur nodig om Jo-Wilfried Tsonga op de knieën te krijgen. 7-6 (10), 6-1, 3-6, 4-6, 6-1.
Murray begon goed aan de ontmoeting met de Fransman. De eerste set won de Brit na een lange tiebreak en vervolgens pakte hij de tweede overtuigend, waarna hij leek af te stevenen op een eenvoudige zege.
Tsonga, die eerder in de derde al vier en een half uur op de baan stond tegenover John Isner, verkocht zijn huid echter duur en legde verrassend beslag op de derde en vierde set.
Net op het moment dat iedereen dacht dat Tsonga de sensationele comeback van Roger Federer van eerder op de dag zou kopieerde, nam Murray de partij weer in handen. In de vijfde set gunde hij zijn tegenstander nog maar één game.
Murray neemt het in de halve finale op tegen Tomas Berdych, die Lucas Pouille versloeg. De andere halve eindstrijd gaat tussen Federer en Milos Raonic.
Bron: ad.nl


