Newcastle uit FA Cup, Swansea door

De Nederlanders Tim Krul, Daryl Janmaat, Vurnon Anita en Siem de Jong kunnen zich volledig richten op de Engelse competitie. In de derde ronde van de FA Cup werd hun club Newcastle United uitgeschakeld door Leicester City (1-0).

De Argentijnse spits Leonardo Ulloa tekende vijf minuten voor rust voor het enige doelpunt in Leicester. Bij de bezoekers, waar Anita een basisplaats had, nam voormalig assistent-trainer John Carver de honneurs waar. Hij verving, net als op nieuwjaarsdag, Alan Pardew. De trainer maakte vrijdag officieel de overstap naar Crystal Palace.

Swansea City, met Marvin Emnes en Dwight Tiendalli in de basis, had geen enkele moeite met Tranmere Rovers. In de voorstad van Liverpool wonnen de Swans met 6-2. De Fransman Bafetimbi Gomis, die gedurende de Afrika Cup de komende weken topscorer Wilfried Bony zal moeten vervangen, was twee keer succesvol.

Stunts blijven uit

Een spectaculair duel vond plaats in Noordoost-Engeland waar de amateurs van Blyth Spartans een helft lang op weg leken naar een sensatie tegen Birmingham City. Na rust bogen de bezoekers uit de Championship (het tweede niveau in Engeland) binnen zes minuten een 2-0 achterstand om in een 3-2 voorsprong.

Derby County, de nummer drie van het Championship, kroop tegen Southport, dat uitkomt op het vijfde niveau in Engeland, door het oog van de naald. De ploeg van Steve McClaren wist in eigen huis pas in de negentigste minuut de beslissing te forceren: 1-0.

De meeste Premier League-clubs komen zondag en maandag nog in actie. Louis van Gaal moet met Manchester United de klip Yeovil Town zien te omzeilen, terwijl Ronald Koemans Southampton een lastig duel wacht met de nummer twee van het Championship, Ipswich Town.

Tweededivisionist Sheffield Wednesday, waar Royston Drenthe en Glenn Loovens onder contract staan, staat een zware klus te wachten. Zij gaan op bezoek bij Manchester City.

Uitslagen derde ronde FA Cup

THUIS UIT UITSLAG
Charlton Athletic (2) Blackburn Rovers (2) 1 – 2
Rochdale (3) Nottingham Forest (2) 1 – 0
West Bromwich Albion Gateshead (5) 7 – 0
Blyth Spartans (7) Birmingham City (2) 2 – 3
Rotherham United (2) AFC Bournemouth (2) 1 – 5
Huddersfield Town (2) Reading (2) 0 – 1
Tranmere Rovers (4) Swansea City 2 – 6
Bolton Wanderers (2) Wigan Athletic (2) 1 – 0
Millwall (2) Bradford City (3) 3 – 3 (replay)
Derby County (2) Southport (5) 1 – 0
Brentford (2) Brighton & Hove Albion (2) 0 – 2
Fulham (2) Wolverhampton Wanderers (2) 0 – 0
Leicester City Newcastle United 1 – 0
Cambridge United (4) Luton Town (4) 2 – 1
Barnsley (3) Middlesbrough (2) 0 – 2
Preston North End (3) Norwich City (2) 2 – 0
Doncaster Rovers (3) Bristol City (3) 1 – 1 (replay)

nos.nl

Share article

Latest articles