Noord-Ierland heeft zijn eerste overwinning op een EK ooit te pakken. In een door hagel geteisterd Lyon won de ploeg met 2-0 van OekraĂŻne.
Als de ploeg van Michael O’Neill dit EK wat wilde, moest het in Lyon gebeuren. Het EK-debuut tegen Polen leverde zondag een 1-0 nederlaag op, en met de laatste groepswedstrijd tegen Duitsland in het vooruitzicht was een resultaat tegen OekraĂŻne zeer gewenst.
Spektakel
Daar zag het na de eerste 45 minuten nog niet naar uit. Beide (tot gisteravond nog puntloze) ploegen maakten er in het stadion van Olympique Lyon geen spektakel van. Sergi Sydorchuk schoot in de openingsfase van afstand op het doel van Michael McGovern, en ook de Noord-Ieren deden voor rust slechts één keer van zich spreken. Een kopbal uit een hoekschop van Craig Cathcart verdween net over.
En waar de eerste helft het aanzien nauwelijks waard was, staken de Noord-Ieren na rust binnen vijf minuten de lont in het kruitvat. En ‘natuurlijk’ gebeurde dat middels een dood spelmoment. De vrije trap van Oliver Norwood kwam goed voor het OekraĂŻense doel, waar Gareth McAuley steenhard raak kopte.
Dichthouden
Een hoogtepunt van jewelste voor de 36-jarige verdediger van West Bromwich Albion, die in het resterende deel van de wedstrijd nog maar één doel had, de boel met zijn ploeggenoten achterin dichthouden. Via een vrije trap van Yevhen Konoplyanka was Oekraïne al snel dicht bij de gelijkmaker, maar McGovern haalde de bal met kunst en vliegwerk uit de kruising.
Nadat scheidsrechter Pavel Kralovec de wedstrijd een minuut had stilgelegd wegens noodweer, ging OekraĂŻne volle bak op jacht naar de 1-1, maar de Noord-Ieren hielden stand. Sterker nog, in de blessuretijd maakte invaller Niall McGinn er nog 2-0 van.
Later vanavond spelen Duitsland en Polen in dezelfde groep nog tegen elkaar.
Telesport


