Officieel: WK voetbal van 2030 in Spanje, Portugal en Marokko, WK 2034 in Saoedi-Arabië

Wereldvoetbalbond FIFA heeft tijdens een onlinecongres de WK’s van 2030 en 2034 toegewezen. Het WK van 2030 gaat naar Spanje, Portugal en Marokko. De eerste drie duels vinden in Uruguay, Argentinië en Paraguay plaats. Het WK van 2034 wordt in Saoedi-Arabië gespeeld.

De gastlanden waren al bekend want voor beide eindronden werd slechts één bid ingediend. Er hoeft dus niet gestemd te worden. Het vorige WK werd afgewerkt in Qatar.

“Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, in de basis overal ter wereld voetballen”

In 2026 doet de mondiale voetbalstrijd de Verenigde Staten, Canada en Mexico aan. De eerste mondiale voetbalstrijd vond in 1930 in Uruguay plaats.

Afschuw over WK in Saoedi-Arabië

Mensenrechtenorganisatie Amnesty International protesteerde vorige maand voor het hoofdkantoor van de KNVB tegen de verwachte toewijzing van het WK aan Saoedi-Arabië. De voetbalbond liet weten dat het deelneemt aan die mondiale eindronde als het Nederlands elftal zich plaatst.

„Wij zijn een voetbalbond en zullen, als we ons plaatsen, in de basis overal ter wereld voetballen” , verwoordde secretaris-generaal Gijs de Jong het standpunt van de Nederlandse voetbalbond. ” Met uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt. In deze verschillen wij niet van andere Nederlandse bedrijven en organisaties die in Saoedi-Arabië actief zijn.”

Bron: Telesport 

Share article

Latest articles