Er stond zaterdagavond weer eens geen maat op Lionel Messi en Luis Suarez. De twee draaiden in het competitieduel met Girona de opponenten dol: 6-1.
Girona stond na twee minuten, dankzij Cristian Portu al met 0-1 voor in Camp Nou, maar heeft geen moment echt uitzicht gehad op een stunt. Binnen vijf minuten tekende Luis Suarez, na een pass van Messi, al voor de 1-1.
Na een half uur spelen was het de beurt aan de Argentijn zelf. Hij scoorde nog nooit tegen Girona maar daar kwam na een prima actie in het vijandige strafschopgebied verandering in. Messi leek eerst met rechts te gaan schieten, maar dribbelde naar binnen en schoof tussen drie tegenstanders in raak: 2-1.
Record Messi
Girona is de 36e tegenstander in de Spaanse competitie waartegen hij scoort en daarmee is Leo weer een record rijker. Messi deelde het record met Raul en Aritz Aduriz, die tegen 35 verschillende clubs op het hoogste niveau in Spanje trefzeker waren.
Ook de 3-1 kwam op naam van Messi. De muur sprong op bij een vrije trap en dus schoot hij de bal er onderdoor. Nog voor rust had ook Suarez zijn tweede goal te pakken. Na een vloeiende combinatie met Messi en Coutinho tekende de Uruguayaan voor de 4-1.
Na rust ging Barcelona vrolijk verder met combineren en scoren. Eerst werkte Philippe Coutinho een assist van Suarez in het doel, daarna tekende de oud-Ajacied uit een prima voorzet van Ousmane Dembele voor zijn hattrick.
Tegenvaller voor Barça was het geblesseerd uitvallen van verdediger Gerard Piqué.
De Calataanse koploper heeft nu 10 punten meer dan naaste achtervolger Atletico Madrid, dat wel nog een wedstrijd in moet halen.
Telesport


