Opnieuw is de voetbalclub Nieuw Sloten in opspraak gekomen. Zaterdag zouden spelers van het eerste zaterdagteam van de Amsterdamse club in de uitwedstrijd tegen DCG de scheidsrechter hebben aangevallen. De wedstrijd werd een kwartier voor tijd gestaakt na een rode kaart voor een speler van Nieuw Sloten.
Voor zover voorzitter Frans Mobron van Nieuw Sloten weet, is alleen de kaart uit de hand van de arbiter geslagen. Er zijn wel veel spelers op het incident afgelopen, wat volgens hem als bedreigend kan worden ervaren, maar er is verder niks gebeurd. Toch neemt het bestuur de zaak hoog op en zal het team ter verantwoording worden geroepen. De scheidsrechter is namens de club excuus aangeboden.
De voorzitter zegt te begrijpen dat zijn club na het dodelijk incident met grensrechter Richard Nieuwenhuizen in 2012 onder een vergrootglas ligt. ,,Elk incident is er één te veel en valt niet te tolereren.”
Op de website van Het Amsterdamsche Voetbal beschrijft scheidsrechter Janson de gebeurtenissen op het veld: ,,Er kwam van achter iemand op me af en die sloeg de rode kaart uit mijn hand. Daarbij raakte hij ook mijn gezicht. Veel spelers vlogen vervolgens op me af en er werd ook nog naar mijn nek gegrepen. Ik heb in alle hectiek niet precies kunnen zien wie precies wat gedaan heeft. Ik heb een rugnummer goed kunnen zien.”
Bron: Ad.sport