ORANJE HISTORISCH LAAG OP FIFA-RANGLIJST

Duitsland staat weer bovenaan de wereldranglijst van de FIFA. De ploeg van bondscoach Joachim Löw won deze maand met een veredelde B-selectie het toernooi om de Confederations Cup in Rusland. De ‘Mannschaft’ steeg daardoor van de derde naar de eerste plek op de ranglijst die de mondiale voetbalbond maandelijks uitbrengt.

De wereldkampioen van 2014 stond twee jaar geleden voor het laatst bovenaan. Duitsland werd in de zomer van 2015 afgelost door Argentinië, dat de eerste plaats daarna weer voor een aantal maanden moest afstaan aan België. Sinds april van dit jaar ging Brazilië aan kop.

Dankzij de winst van de Confederations Cup stoken de Duitsers de twee Zuid-Amerikaanse landen voorbij, waardoor de wereldkampioen nu weer op één staat.

Het Nederlands elftal neemt op de ranglijst van juli de 32e plek in, één positie lager dan vorige maand. Oranje won sindsdien weliswaar twee keer met 5-0, van Ivoorkust (oefeninterland) en Luxemburg (WK-kwalificatie), maar dat bleek niet genoeg om te voorkomen dat het opnieuw zakte naar de laagste positie ooit. Twee maanden geleden nam de nationale ploeg ook al de 32e plek in.

Telesport

Share article

Latest articles