Feyenoord-keeper Justin Bijlow is opnieuw geblesseerd geraakt. Hij verliet huilend het veld in Alkmaar, waar hij het met de Rotterdammers opnam tegen AZ. De wedstrijd eindigde in 0-1 voor Feyenoord.
In de 32e minuut liep Bijlow een kuitblessure op waaraan hij minutenlang behandeld moest worden. Hij kreeg in zijn carrière al meerdere keren te maken met langdurig blessureleed. Over de precieze ernst van zijn nieuwe kwetsuur is nog niets bekend.
,,De blessure van Bijjlow is een smet op onze zege”, zegt trainer Arne Slot. ,,Als je ziet hoe Justin met tranen in zijn ogen van het veld gaat, dan begrijp ik dat wel. Iedereen die in deze fase van het seizoen geblesseerd raakt en weet dat het niet voor een paar dagen of een week is, weet dat hij zoveel mooie wedstrijden in de komende 22 dagen gaat missen. Met de historie van Justin in het achterhoofd dan is de teleurstelling nog eens in het kwadraat.’’
Slot kreeg het eigenlijk eerst helemaal niet mee wat er gebeurde met Bijlow. ,,Ik dacht dat er iets naar hem gegooid was of dat hij duizelig was. Ik had helemaal niet de perceptie dat er sprake kon zijn van een blessure. Maar hij schoot kennelijk eerder een bal weg waarbij het in een keer in zijn kuit schoot.’’ De oefenmeester was zelf recent ook geveld door een kuitblessure. Daar is hij rap van hersteld. ,,Dat was ook onderdeel van het gesprekje dat ik in de kleedkamer even met hem had. In de rust, als iedereen binnenkomt, is er niet veel tijd om echt te praten. Maar ik wilde toen wel even wat er gebeurd is.’’
EK met Oranje
Eind augustus liep Bijlow een breuk in de pols van zijn linkerhand op. In oktober maakte de keeper zijn rentree. Bijlow keerde in november terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman gaf in de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar de voorkeur aan Bart Verbruggen van Brighton & Hove Albion.
