“Wat doen de Amerikanen met Rodchenkov?”, vroeg de Russische president zich donderdag af tijdens zijn eindejaarstoespraak in Moskou. “Welke drugs geven ze hem, om ervoor te zeggen dat hij de dingen zegt die ze nodig hebben? Het is lachwekkend.”
“Je zou om geen enkele reden moeten samenwerken met mensen die een zelfmoordpoging hebben gedaan”, zei de president over Rodchenkov. “Dit betekent dat ze psychiatrische problemen hebben.”
“Bovendien kunnen je belangrijke beslissingen niet baseren op de verklaringen van dergelijke labiele personen.”
Pyeongchang
Het IOC schorste deze maand het Russisch Olympisch Comité (ROC) en schrapte van 31 Russische deelnemers aan de Winterspelen van Sochi de resultaten. Zij zijn de rest van hun leven niet meer welkom op de Olympische Spelen.
Alleen Russische sporters die kunnen aantonen dat ze dopingvrij zijn, mogen onder neutrale vlag deelnemen aan de Winterspelen van Pyeongchang in februari.


