Raducanu verslaat Pegula en bereikt kwartfinales in Eastbourne

tromoto nv

EASTBOURNE, Engeland (AP) — Emma Raducanu redde een matchpoint voordat ze als tweede geplaatste Jessica Pegula met 4-6, 7-6 (6), 7-5 versloeg en woensdag de kwartfinales van het grasveld Eastbourne International bereikte.

De US Open-kampioen van 2021 stond met 6-5 achter in de tiebreak van de tweede set voordat ze terugkwam en haar eerste overwinning boekte tegen een tegenstander uit de top 10. Pegula staat op nummer 5.

De 21-jarige Britse speler won toen Pegula’s forehand vanaf de achterkant van het veld naast ging. Een opgeluchte Raducanu liet haar racket vallen en plaatste haar hoofd in haar handen voordat ze naar het thuispubliek zwaaide.

‘Ik ben momenteel behoorlijk uitgeput,’ zei ze. “Ik zou zeggen dat deze wedstrijd voor mij een van de meest betekenisvolle is.”

Raducanu is volgende week een wildcard voor Wimbledon, nadat zij het toernooi van vorig jaar had gemist vanwege hand- en enkelblessures.

Pegula won afgelopen zondag de titel op de Berlin Ladies Open op gras.

Ook in de tweede ronde won de Britse Katie Boulter met 6-4, 7-5 van de Franse Open-kampioen van 2017, Jelena Ostapenko, en als vierde geplaatste Madison Keys versloeg Anhelina Kalinina met 7-6 (5), 6-1.

In de tweede ronde van de heren waren er enkele tegenslagen toen de gelukkige verliezer Aleksandar Vukic de derde geplaatste Alexander Bublik versloeg met 6-4, 6-4, en de ongeplaatste Miomir Kecmanovic de vierde geplaatste Sebastian Baez versloeg met 6-3, 6-2.

Bron: thescore.com

Share article

Latest articles