‘Real Madrid droomt nog altijd van Neymar en weet de vraagprijs’

Neymar wordt de laatste maanden zeer nadrukkelijk in verband gebracht met een terugkeer naar Barcelona. Aartsrivaal Real Madrid heeft de komst van de Braziliaan echter óók nog niet uit het hoofd gezet, zo weet diens voormalig zaakwaarnemer Wagner Ribeiro. De ex-belangenbehartiger van Neymar vertelt aan ESPN dat Florentino Pérez, de voorzitter van Real, groot bewonderaar is van zijn voormalig cliënt.

Real Madrid probeerde Neymar al te halen toen hij nog voor Santos uitkwam in Brazilië, memoreert Ribeiro. “Ik heb zo hard geprobeerd om hem naar Real Madrid te brengen”, aldus de voetbalagent. “Ik heb drie directeuren van Real Madrid naar São Paulo over laten komen. Ze hebben vijftien dagen onderhandeld in mijn kantoor met Neymar en zijn vader om hem binnen proberen te halen. Maar Neymar heeft uiteindelijk zijn hart gevolgd: hij wilde voor Barcelona spelen.”

Die overstap werd in 2013 werkelijkheid, toen Barcelona Neymar voor 88 miljoen euro weghaalde uit Brazilië. De vleugelspits had op dat moment al veel aanbiedingen uit Europa laten liggen, stelt Ribeiro. “Ik kreeg een officieel bod van Chelsea toen ik in New York was, op de dag dat Neymar in 2010 debuteerde voor Brazilië. Later kwamen er aanbiedingen van Bayern München en van Juventus.”

Neymar speelde vier seizoenen voor Barça, waarna hij in 2017 voor een recordbedrag van 222 miljoen euro de overstap maakte naar Paris Saint-Germain. Inmiddels werken de Catalanen aan een terugkeer van de dribbelaar, hetgeen volgens Ribeiro 164 miljoen euro zal kosten. “Dat bedrag staat vast”, aldus de Braziliaan, die weet dat ook Real Madrid-voorzitter Pérez nog altijd hoopt op de komst van Neymar. “Ik ben wel een paar keer in Madrid geweest, omdat Florentino droomde van het aantrekken van Neymar. Vorig jaar was ik in mei nog in zijn kantoor en vertelde hij me zelfs dat hij die droom nog steeds heeft.”

Voetbalzone.l

Share article

Latest articles