Liam Lawson is de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing. De 22-jarige Nieuw-Zeelander is de opvolger van Sergio PƩrez, die ondanks een doorlopend contract moest vertrekken bij de Oostenrijkse renstal.
Lawson krijgt de voorkeur boven de Japanner Yuki Tsunoda, die al sinds 2021 voor zusterteam RB, voorheen AlphaTauri, rijdt.
De Nieuw-Zeelander is verheugd met de mogelijkheid om voor Red Bull te gaan racen: “Dit is iets waar ik al naar verlang sinds ik begon te racen toen ik acht jaar oud was. Ik ben super enthousiast om samen te werken met Max en te leren van een wereldkampioen. Ik kan niet wachten om te beginnen.”
Formule 1-debuut in Nederland
Lawson maakt sinds 2019 onderdeel uit van de ‘Red Bull-familie’. In eerste instantie werd hij opgenomen in het juniorenprogramma. Namens AlphaTauri, nu dus RB, maakte de coureur in 2023 zijn debuut in de F1. Dat deed hij tijdens de Grand Prix van Nederland, nadat Daniel Ricciardo zijn middenhandsbeentje had gebroken in de vrije training.
Uiteindelijk kwam Lawson dat seizoen vijf grands prix in actie, waarin hij ƩƩn keer in de punten eindigde tijdens de race in Singapore. Ondanks die prestatie koos het team ervoor om ook in 2024 met Tsunoda en Ricciardo te gaan rijden.
Maar gedurende het afgelopen seizoen kreeg Lawson opnieuw een kans. Na de race in Singapore verving hij Ricciardo definitief. In de zes raceweekenden die volgden eindigde Lawson zowel in Amerika (Austin) als Braziliƫ op de negende plek.
Oorspronkelijk zou de Nieuw-Zeelander ook in 2025 racen voor RB, maar nu promoveert hij dus al naar de hoofdmacht van Red Bull.
Red Bull maakte woensdag bekend dat het niet verder gaat met Sergio PƩrez. De Mexicaan had nog een contract tot en met 2026, maar vanwege teleurstellende prestaties werd besloten om eerder afscheid te nemen.
PƩrez eindigde in 2024 als achtste in de WK-stand, terwijl teamgenoot Max Verstappen met bijna driehonderd punten meer wereldkampioen werd.
Bron:Nossport


