Rel in tennis: Wimbledon-winnares Barbora Krejcikova bespot in live-uitzending, journalist diep door stof

Barbora Krejcikova heeft haar ongenoegen geuit over het „onprofessionele commentaar” van Amerikaanse journalist Jon Wertheim. „Het is tijd voor wat respect en professionaliteit in de sport media”, schrijft de Wimbledon- winnares.

Wertheim had niet door dat de uitzending al was gestart toen hij spotte met het voorhoofd van Krejcikova: „Wie denk je dat ik ben? Barbora Krejcikova? Zie dat voorhoofd wanneer Krejcikova en Zheng het veld betreden.” De beelden gingen al snel rond op sociale media, wat resulteerde in een reactie van de Tsjechische.

„Je hebt het commentaar op ’Tennis Channel’ die gericht was naar mijn uiterlijk waarschijnlijk al gehoord. Als een atlete die zich vol heeft toegewijd aan deze sport, is het zeer teleurstellend om zulke onprofessionele commentaren te zien”, vertelde ze via X. „Dit is niet de eerste keer, maar het wordt tijd dat er meer respect en professionaliteit wordt getoond in de sport media. Deze voorvallen overschaduwen de essentie van de sport en de inzet van de spelers.”

Excuus van Wertheim
Na een storm van kritiek heeft Wertheim zijn excuses aangeboden: „Tijdens de uitzending op vrijdag heb ik off-air zeer betreurenswaardige opmerkingen gemaakt. Ik erken ze. Ik bied mijn excuses hiervoor aan. Ik heb onmiddellijk contact opgenomen en mijn excuses aangeboden aan de speler. Ik besef dat ik hier niet het slachtoffer ben. Dit was niet professioneel noch een reflectie van wie ik wil zijn als persoon. Ik ben verantwoordelijk. Het spijt me.”

Wertheim is door Tennis Channel voor onbepaalde tijd geschorst. „Ongepaste opmerkingen. We willen dat onze medewerkers een bepaalde standaard houden van respect voor anderen. En die standaard was er nu niet.”

Bartoli al eens door BBC bespot
Het is trouwens niet de eerste keer dat een commentator onder vuur komt voor commentaren over het uiterlijk van een vrouwelijke tennisster. In 2013 heeft BBC excuses aangeboden na de onrespectvolle commentaren van John Inverdale richting de Franse Wimbledon winnares Marion Bartoli: „Denk je dat haar papa haar als kind vertelde: ’Jij gaat nooit een mooie verschijning zijn, nooit een Sharapova, dus je zal moeten vechten’?”

Als Wimbledon-winnares kon Krejcikova zich plaatsen voor de WTA Finals, waar ze in de halve finale het hoofd moest buigen tegen Zheng Qinwen, de uiteindelijke verliezend finalist. Coco Gauff trok in de finale aan het langste eind.

Bron:telegraaf.nl

Share article

Latest articles