Na twee teleurstellende remises in een week heeft Juventus weer gewonnen. De club uit Turijn won thuis met de nodige moeite van Hellas Verona: 2-1.
Na de 0-0 tegen Fiorentina en de 2-2 in Madrid tegen Atlético in de Champions League gaf trainer Maurizio Sarri vijf spelers rust. Matthijs de Ligt was een van hen en zag vanaf de reservebank hoe zijn vervanger Semih Demiral in de fout ging. De jonge Turkse verdediger verkeek zich op een steekpassje van Sofyan Amrabat en bracht daarbij Samuel Di Carmine ten val.
De strafschop leverde de voorsprong op voor de bezoekers uit Verona, maar dat ging niet zomaar. Di Carmine raakte vanaf elf meter de paal en Darko Lazovic ramde de rebound op de lat. Net toen het gevaar geweken leek, vond Miguel Veloso met een vlammende volley toch nog de kruising achter doelman Gianluigi Buffon.

Toch kwam het goed voor Juventus. Serie-A-debutant Aaron Ramsey maakte voor rust gelijk met een van richting veranderd schot en kort na rust mocht Ronaldo aanleggen van elf meter voor de 2-1.
Ook na de achterstand bleef Hellas brutaal aanvallen, wat nog een paar keer leidde tot hachelijke situaties voor het doel van Buffon. Met kunst- en vliegwerk en het nodige fortuin hield de 41-jarige veteraan, in zijn eerste wedstrijd dit seizoen, zijn doel schoon.
Terug aan kop
Voor het eerst in 552 dagen begon Juventus niet als (mede-)koploper aan een speeldag in de Serie A. Door de zege op Hellas Verona is het nu weer terug op die vertrouwde plek.
Internazionale kan vandaag de koppositie weer overnemen bij een zege op stadgenoot AC Milan.
Bron: NOS.nl


