Ruckers mist century tegen Yellow Birds

Tekst en beeld John Zaalman

PARAMARIBO — Ruckers heeft Yellow Birds zondagavond in de mannenhoofdklasse met 99-63 van zich afgezet. Donyell Samson behoedde de latere verliezer van de century door de bal in de laatste 10,3 seconden in de verkorte competitie van de Surinaamse Basketbalassociatie (SBA) uit te dribbelen.

Yellow Birds kon de favoriet in de eerste quarter tot 8-8 bijbenen voordat aanvoerder Xaviƫr Elburg uit opeenvolgende baskets scoorde en Ruckers daarna niet meer achteromkeek. De triomfator startte met in de basis naast de captain de spelers Rivano Amelo, Gylan Watamaleo, Chaef Elburg en Andew Blijd.

Ziyad Frangie, Xavier Nassy, captain Chaief Wielingen, Alonzo Ferdinand en Samson vormden het eerste vijftal bij de Gele Vogels, die Ruckers het tweede speelbedrijf met 21-15 zagen ingaan, het spel volledig overnamen en de rust met 43-26 ingingen. Yellow Birds deed er alles aan iets terug te doen, maar Ruckers nam juist verder afstand.

 

ā€˜Barki’ voorkomen

Nadat de vierde quarter met 71-39 werd ingegaan, hielpen onder meer Bjorn Ewijck, Watamaleo, Rogero Playfair allen uit three-pointers om de stand hogerop te tillen. Chaef Elburg zorgde met zijn laatste driepunter met nog 16,9 seconden voor 99-62. Nadat Shankar Persaud ƩƩn van twee vrije worpen benutte en Yellow Birds balbezit had, zorgde Samson ervoor dat Ruckers de bal niet meer in handen kreeg en werd daarmee deĀ ā€˜barki’ voorkomen.

Ruckers had veel meer uit de wedstrijd kunnen halen, vindt aanvoerder Elburg. ā€œWe waren niet goed voorbereid en dat kwam doordat een paar van mijn teamgenoten laat waren. Coach Maikel Meinzak heeft ze daarop wel al aangesproken. Maar ons grootste probleem is dat we teveel ageren tegen de arbitersā€, gaf Elburg toe.

 

Naar zijn zeggen wordt er daaraan wel gewerkt. ā€œIk vond het wel eenĀ easyĀ game. Yellow Birds kon meer geven.ā€ DeĀ ā€˜barkiā€˜Ā had hij niet echt in gedachten, ā€œmaar als de wedstrijdĀ smoothĀ gaat en we scoren dan komt dat automatisch in je op. We hebben ons best gedaan.ā€

Toch trots

Wielingen was ondanks het verlies trots op zijn teamgenoten. ā€œWe hebben niet opgegeven en zijn blijven vechten. Ruckers is iets beter, maar als de ballen vielen voor ons was het een andere game geworden. We kregen open shots, maar het lukte gewoon niet te scoren.ā€ Hij is blij met de competitie. ā€œWe moeten nog in ons ritme komenā€, aldus de Yellow Birds-aanvoerder.

Amelo leidde Ruckers met vijftien punten. Chaief Elburg noteerde er veertien, terwijl Ewijck en Blijd met elk dertien punten eindigden. Samson werd met negentien punten topscorer bij Yellow Birds, waarvoor Wielingen (13), Krak en Frangie (elk 10) ook scoorden.

 

DTSNV

SCVU triomfeerde in de tweede mannen-ontmoeting met 72-63 over De Schakel. Ronaldinho Esajas (SCVU) en Lagwijn Brondenstein (De Schakel) scoorden 21 om achttien punten voor hun respectieve clubs.

AndereĀ uitslagen:

Vrouwen: De Arend I – SCVU 62-29. Topscorers: Mirelva Marica (De Arend I) twintig punten, Merry-Jane Eersteling (SCVU) tien; Yellow Birds – Rialto Hurricanes 110-29. Topscorers: Onna Fang (Yellow Birds) 26 punten, Cheransa Comvalius (Rialto) twaalf punten.

Dwtonline.com

Share article

Latest articles