Schandaal in Ecuador: internationals nemen toptalent (16) mee naar stripclub tijdens interlandbreak

Ecuador staat in vuur en vlam. Na de 2-0 nederlaag tegen Guatemala doken er filmpjes op van enkele Ecuadoriaanse spelers in een stripclub, onder wie het minderjarige Chelsea-talent Kendry Paez (16). De voetbalbond dreigt nu om enkele internationals te ontslaan.

De Ecuadoraanse voetbalbond onderzoekt dus de videobeelden waarop te zien is hoe wonderkind Paez feest met twee teamgenoten in een stripclub in New York, terwijl hij internationale verplichtingen heeft.

Het incident kwam aan het licht na de 2-0 nederlaag van Ecuador tegen Italië in New Jersey op zondag, waarin Paez een invaller was in de tweede helft. Het blijft onduidelijk wanneer het incident exact plaatsvond. In de video die uitlekte op social media, lijkt het erop dat verdediger Robert Arboleda schreeuwend te horen is, terwijl hij optreedt voor Paez en vleugelspeler Gonzalo Plata.
tromoto nv

Waarden en principes

De federatie veroordeelde de beelden en stelde dat de spelers in kwestie riskeren om toekomstige selecties te missen. „De officiële delegatie had op vrijdag 22 maart vrije tijd van 14.00 uur tot 20.30 uur, een schema dat volledig werd nageleefd. Er zijn beelden verspreid van gebeurtenissen die in strijd zijn met de waarden en principes die wij als instelling verdedigen en promoten.”

Paez, die zich in de zomer van 2025 officieel zal aansluiten bij Chelsea zodra hij 18 is geworden, is nog steeds maar 16 jaar oud. Vorig jaar werd hij de jongste speler die Ecuador ooit vertegenwoordigde en de jongste Zuid-Amerikaanse speler die scoorde in een WK-kwalificatiewedstrijd.

 

Nachtclubverbod onder 21 jaar

De wettelijke minimumleeftijd om alcohol te drinken is 21 jaar in de Verenigde Staten. Voor minderjarigen onder de 21 jaar is het ook verboden om nachtclubs binnen te gaan, waar strenge controles zijn, ongeacht het tijdstip.

Arboleda, één van de twee andere ploegmakkers, reageerde al op het schandaal via social media. „Vanaf nu zal ik op mijn vrije dagen gewoon de Bijbel gaan lezen, omdat je niet eens plezier kunt hebben, dat beloof ik”, klonk het cynisch. Zijn teamgenoot Plata, die voor het Qatarese Al-Sadd speelt, liet ook al van zich horen. „Ze houden nergens van, het is slecht om plezier te hebben.” Zijn post werd intussen verwijderd.

 

Auto-ongeluk

Arboleda en Plata werden eerder ook al bestraft door de Ecuadoraanse voetbalfederatie na overtredingen van de disciplinaire regels. Het duo behoorde tot de vijf spelers die door het nationale team waren geschorst nadat ze in 2017 de avond voor een wedstrijd tegen Argentinië hadden gefeest.

Daarnaast was Arboleda ook betrokken bij een feest op de 17e verdieping van een hotel tijdens de Copa America 2019. Plata, een 23-jarige vleugelspeler, zorgde in 2021 ook al voor controverse nadat hij twee mensen verwondde bij een auto-ongeluk. De aanvaller, die destijds voor Real Valladolid in Spanje speelde, bleek ruim twee keer de limiet voor rijden onder invloed te hebben overschreden.

(BronDailyMail, Mirror)

Share article

Latest articles