Selecties voor de NBA All-Star Game bekendgemaakt; Kawhi Leonard van de Clippers toegevoegd.

Stephen Curry zal zich opnieuw bij zijn Olympische teamgenoten LeBron James en Kevin Durant voegen, dit keer tijdens de NBA All-Star Game.

De competitie maakte dinsdagavond de selecties bekend voor het All-Star-evenement halverwege het seizoen. De 25 spelers werden verdeeld over drie teams. Het is de eerste editie van een nieuw All-Star-format : VS tegen de rest van de wereld, op 15 februari in het stadion van de LA Clippers in Inglewood, Californië.

Commissaris Adam Silver denkt dat dit concept de nationale trots van de spelers zal aanwakkeren en op een passend moment komt. De wedstrijd wordt uitgezonden op NBC, dat ook de Olympische Spelen van Milaan-Cortina uitzendt, die later deze week van start gaan en tot en met 22 februari duren.

Het concept ‘VS tegen de rest van de wereld’ werd al jaren besproken voordat het dit seizoen werkelijkheid werd. De NBA en de National Basketball Players Association onthulden het langverwachte plan in hun nieuwste poging om de interesse in de sport nieuw leven in te blazen na een toernooiformat dat vorig seizoen grotendeels werd afgekraakt.

Kawhi Leonard van de Clippers , waarschijnlijk de meest verdiende naam die niet op de oorspronkelijke lijst van 24 All-Stars stond, werd dinsdag vlak voor de bekendmaking van de selecties toegevoegd aan de groep Amerikaanse spelers. En die toevoeging was waarschijnlijk de reden dat Karl-Anthony Towns van New York in het World Team terechtkwam .

Towns is geboren in New Jersey, maar heeft internationaal basketbal gespeeld voor de Dominicaanse Republiek, het geboorteland van zijn overleden moeder.

De NBA had de afgelopen maanden al aangegeven dat de teamgroottes indien nodig zouden worden aangepast om ervoor te zorgen dat alle drie de teams minstens acht spelers zouden hebben, het minimum dat vereist is in het nieuwe format. Giannis Antetokounmpo van Milwaukee zal naar verwachting niet voor het World-team spelen vanwege een blessure, vandaar dat dat team uit negen spelers bestaat.

De Amerikaanse teams werden op leeftijd ingedeeld: de oudere spelers werden toegewezen aan USA Stripes, onder leiding van coach Mitch Johnson uit San Antonio , de jongere spelers aan USA Stars, onder leiding van coach JB Bickerstaff uit Detroit . Darko Rajakovic uit Toronto werd eerder op dinsdag aangesteld als coach van het wereldteam .

Bron: ESPN

Share article

Latest articles