Sensatie in Bulgarije: Badr Hari kansloos tegen Uku Jürjendal

De terugkeer van Badr Hari (38) tijdens Glory 89 in Bulgarije is uitgelopen op een drama voor de kickbokslegende. De Est Uku Jürjendal gaf hem al twee keer acht tellen in ronde één en herhaalde dat snel in ronde twee nog een keer. Technische knock-out en afgelopen.

tromoto nv

Jürjendal werd vooraf door Hari nog bestempeld als ‘even slecht als McSweeney’, zijn beoogde tegenstander vorige maand in Parijs. Maar de Est rook bloed na ronde één – die hij startte met een reeks aan loeiharde calfkicks op Hari – en zorgde voor de tot nu toe grootste sensatie voor de 10.000 man in het Bulgaarse Burgas. Hij bracht Hari met een rechterhoek naar het canvas in ronde één en zorgde niet veel later voor de volgende knockdown. De overwinning kon hij daardoor al ruiken, tenzij Hari zich zou oprichten en de Golden Boy van weleer nog in zich naar boven kon halen.

Maar snel in ronde twee bracht Jürjendal hem opnieuw naar het canvas. Het leeuwenhart van Badr kwam na ronde één wel nog boven, maar hij leek in een alles-of-niets-poging te aangedaan om echt effectief te worden. Bij de vierde acht tellen, leek Hari te veel last te ondervinden van de calfkicks eerder. Hij moest opgeven. Hari moest ook zijn meerdere erkennen in Jürjendal, die hij in de ring zijn respect toonde. Tot emoties van de Est toe, die de waarde van zijn overwinning nauwelijks onder woorden kon brengen.

Glory Grand Prix

Jürjendal plaatst zich hiermee voor de Glory Grand Prix, die eind dit jaar zou plaatsvinden, maar verplaatst is naar 2024, liet matchmaker Robbie Timmers weten bij Videoland. De Est pakt het ticket waarvan de kickbokswereld veronderstelde dat deze op zeker naar Hari zou gaan. Datzelfde geldt voor Levi Rigters, die geen kind had aan de man die last-minute inviel voor Martin Terpstra, die niet meer kon lopen door een de laatste dagen opgelopen zenuwbeknelling in zijn rug. Rigters bracht de Moldaviër Ion Taburceanu, afkomstig uit het MMA, al binnen twee minuten een knock-out toe.

De voormalige ‘Prince of Kickboxing’ maakte zijn langverwachte rentree na een jaar afwezigheid, maar niet de rentree waar men en hijzelf waarschijnlijk ook op gehoopt had: een goede clash om ritme mee op te doen. Hoe goed hij is, zal hij in ieder geval kunnen tonen op het achtmanstoernooi. Interim-kampioen Tariq Osaro, Bahram Rajabzadeh (Azerbeidjan) en Sofian Laïdouni (Frankrijk) zijn al geplaatst voor de Glory Grand Prix, waar Rico Verhoeven de deur nog open houdt in afwachting van zijn wereldtitelgevecht met Osaro op 4 november.

Telesport

Share article

Latest articles