SOC wil meer vrouwen in sportbondsbesturen

Het Surinaams Olympisch Comité (SOC) is ruim twee jaar bezig met discussies over het verbeteren van gendergelijkheid in de sport, dat past in het werkkader van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Vandaag heeft ze een campagne gelanceerd voor meer vrouwen in sportbondsbesturen in de Olympic House. De trekker van dit project is SOC-bestuurslid Kirtie Algoe, die ook belast is met de Commissie Gender en Sport binnen het SOC. Eerder heeft Algoe al een campagne gedaan voor vrouwelijke atleten en seksueel molest in de sport. “Met deze campagne proberen we vrouwen in sportbondbesturen meer op de voorgrond te plaatsen. Sportorganisaties, in het bijzonder de SOC-lidbonden, sporen we aan om een meer gender gebalanceerd bestuur samen te stellen. Tenslotte proberen we sportorganisaties te stimuleren om binnen hun mogelijkheden een klimaat te creëren dat participatie van vrouwelijke bestuurders bevordert”, zei Algoe. Volgens haar gaat de balans niet vanzelf komen. “We moeten het gaan trekken”, haalde ze aan. Bij de launch was ook first lady Melissa Santokhi-Seenacherry aanwezig.

Algoe begon haar presentatie door cijfermatig aan te geven hoeveel vrouwen in besturen zitten van de SOC-lidbonden. “Van de 17 lidbonden is er een verhouding van 30:79, als het gaat op respectievelijk vrouwen en mannen. Het gaat niet alleen om vrouwen plaatsen in besturen, maar ook vrouwen plaatsen op topfuncties binnen het bestuur. Bijvoorbeeld in het dagelijks bestuur en niet om de quota te halen”, merkte Algoe op. Een van de bottlenecks voor vrouwen is dat ze op een gegeven moment moeten dealen met partnerschap of moederschap. “En precies daar haken ze af”, haalde Algoe aan. Verder moeten vrouwen meer durf en daadkracht tonen om te willen functioneren in sportbondsbesturen. Om haar project breed draagvlak te geven, heeft Algoe een aantal partners bijgehaald, waaronder de Adekus, Vereniging van Sportjournalisten in Suriname (VSJS), Bureau Genderaangelegenheden (BGA), Stichting Illse Henar-Hewitt en Stichting Projekta. Er komt binnenkort een social mediacampagne, waarbij vrouwen in sportbondsbesturen in de picture zullen komen. “Zo willen we de aandacht trekken van andere vrouwen om ook mee te doen.”

SOC-voorzitter Ramon Tjon-A-Fat was enorm ingenomen met de opkomst van de lidbonden en andere genodigden. Er werd ook een banner onthuld voor deze campagne. De 30 vrouwen in de sportbondsbesturen werden tenslotte gehuldigd en kregen allemaal een plaquette.

Sun.sr

Share article

Latest articles