Het Olympisch droom voor Suriname bij het sportonderdeel taekwondo kan dit jaar niet verwezenlijkt worden. Nadat Giavero van de taekwondoschool Arthie Lie reeds in zijn eerste partij uitgeschakeld werd door de Chileen Elias Robles waren alle ogen gericht naar Tosh van Dijk. Ook deze tawkondoka van de taekwondoschol Yu Sin slaagde er niet in om zich voor de Olympische Spelen te plaatsen.
Voor wat de wedstrijd van Tosh betreft kwam die uit tegen Peter Lopez uit Peru. Na 3 rondes van vechten eindigde deze partij 2-2 gelijk. In de extra ronde namelijk de sudden death lukte het geen van beide vechters om te scoren, waardoor de wedstrijd weer in een draw eindigde. Namelijk 0-0. Volgens coach Rodney Wijnaldum zijn er verschillende criteria waarop er gelet om iemand tot winnaar van een partij uit te roepen in geval de extra ronde gelijk eindigt. In dit geval had Peter Lopez in de extra ronde meer contact gemaakt met het schild vergeleken met Tosh van Dijk, waardoor de referees beslisten om Peter Lopez tot winnaar uit te roepen.
In de volgende partij van Peter Lopez werd hij uitgeschakeld door de panamerikaans kampioen Maxime Potvin uit Canada. Ook verloor Maxime Potvin in de halve finale van de Venezolaan Edgar Contreras. Daardoor miste hij ook de kans om zich te plaatsen voor Rio. Terugblikkend voor wat de kwalificatiewedstrijden betreft zegt Wijnaldum dat een heleboel atleten moeite hadden om met het nieuw daedo systeem punten te scoren op zowel het schild als het hoofd. Er moest namelijk vrij hard getrapt worden op het hoofd of het schild om punten te scoren. De vechters bevinden zich nog in Mexico om daar deel te nemen aan de Mexico Open.