SVB blaast jeugdcompetitie nieuw leven in

door Stan Herewood

PARAMARIBO — De Surinaamse Voetbalbond (SVB) begint op 3 september met zijn jeugdcompetitie. Die heeft drie jaar stilgelegen. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen zijn in maart begonnen met gesprekken onder leiding van een werkgroep die de competitie nieuw leven moet inblazen. Dit zegt directeur Mitchell Kisoor tegen de Ware Tijd.

Hij wijt de voetballoze periode voor de jeugd in competitieverband onder meer aan de Covid-19-pandemie. De financiële ondersteuning aan de 28 clubs voor het jeugdvoetbal is op gang gekomen. Middelen hiervoor worden geput uit (Covid-)geld dat de Concacaf beschikbaar heeft gesteld aan de SVB voor de verenigingen.

 

Alvorens zij het geld kunnen krijgen, moeten ze aan een aantal voorwaarden voldoen, zoals een bankrekening hebben. Op dit moment hebben nauwelijks tien verenigingen een bankrekening. Zover bekend is Voorwaarts de enige club die een groot aantal spelers in alle klassen zal inschrijven. De financiële ondersteuning van ruim SRD 100.000 voor de opstartfase is al overgemaakt aan deze vereniging. Andere clubs die minder spelers inschrijven en niet in alle klassen zullen deelnemen, krijgen minder.

Bloed stelpen

Als antwoord op de vraag hoe de clubs het zullen moeten doen als de financiële ondersteuning van de SVB is opgedroogd en ze op eigen kracht verder moeten, zegt de directeur na een pijnlijke stilte dat het er niet rooskleurig uitziet. Het komt erop neer dat de clubs die aan het infuus zijn kunstmatig in stand worden gehouden.

 

Hij noemt de nood van de clubs “enorm”. “De ondersteuning is een lapje voor het bloeden. Wanneer bij de goedkoopste sportzaak een set truien SRD 11.000 kost en een voetbal SRD 1.000 dan heb ik veel gezegd. Het nieuw te kiezen SVB-bestuur en besturen van verenigingen zullen programma’s moeten ontwikkelen om hun financiële overlevingskansen te vergroten”, voorspelt hij.

Het is hem bekend dat sponsoren die een levensader voor de club vormen zich aan het terugtrekken zijn. “Zelfs clubs van naam en faam hebben hieronder te lijden. Met de steun van de SVB wordt het bloed gestelpt, maar er moet naar duurzame oplossingen worden gezocht om verder verval van de huishouding van de senioren en jeugdploegen te voorkomen.”

 

DTSNV

Verwacht wordt dat het inventarisatieproces over het spelersbestand op korte termijn wordt afgerond. De competitie zal worden opengesteld voor spelers behorend tot de U8 tot en met U20. Kisoor heeft een aantal sportzaken bereid gevonden om uitrusting voor de jeugdteams en ander benodigd materiaal voor de jeugdcompetitie tegen redelijke prijzen en aflossingstermijnen te verkopen.

Dwtonline.com

Share article

Latest articles