Team Colombia houdt op te bestaan vanwege financiële problemen

Team Colombia is het komende seizoen niet meer actief in het wielerpeloton. De Colombiaanse ploeg houdt vanwege financiële problemen op te bestaan.
Dat laat manager Claudio Corti op de website van de ploeg weten. Volgens de Italiaan draait de Colombiaanse regering de geldkraan dicht en moet de formatie daarom worden opgedoekt.

“Team Colombia mag zeker niet afgerekend worden op zijn resultaten. Maar wel op de impact dat het project had op het imago van Colombia in de sport”, aldus Corti.

“Ik blijf het wel jammer vinden dat we als Colombiaans team nooit aan de Tour hebben mogen deelnemen. Dat was ons grootste doel en we zijn er niet ver vanaf geweest.”

Team Colombia, een Pro Contintental-ploeg, deed dit jaar onder andere mee aan de Vuelta.

Onder meer de klimspecialisten Leonardo Duque en Fabio Duarte stonden onder contract bij Team Colombia. In het verleden reden ook Nairo Quintana en Sergio Henao voor het Colombiaanse team.

Door: NU.nl

Share article

Latest articles