Van Persie blijft strijdbaar na vernedering in Eindhoven: “Ik ben geen opgever”

De topper tussen PSV en Feyenoord was al vroeg beslist. In Eindhoven walste de thuisploeg over de Rotterdammers heen en stond er na zeventien minuten al een pijnlijke 3-0 op het bord. Na afloop is trainer Robin van Persie duidelijk in zijn analyse. “We geven de wedstrijd volledig weg. De intensiteit was slecht, duelkracht was er niet. Tweede ballen waren voor PSV. We lieten het kaas van ons brood eten. Daar baal ik enorm van, want ik voel me daar verantwoordelijk voor. Dit is heel erg teleurstellend.”

“In de eerste helft werd het er niet beter op. We waren slordig aan de bal, kwamen er niet goed uit en volgden op cruciale momenten onze man niet. Dat is tegen PSV heel belangrijk dat je dat wel doet.” Volgens Van Persie ontbrak het vooral aan samenwerking. “Je moet het met elkaar doen. Het gaat erom dat je goed communiceert met elkaar. Daar zijn duidelijke afspraken over, maar je moet er alles aan doen om samen goed te verdedigen.”

Verantwoordelijkheid bij de trainer

De trainer wijst ook naar zichzelf. “Ik moet dat beter doen. Hoe wij verdedigen met elkaar, dat was niet goed genoeg. De samenwerking was heel matig en dat ligt bij mij. Ik snap dat de supporters teleurgesteld zijn.”

De wissel van Anis Hadj Moussa had niets met een terechtwijzing te maken. “Nee, zeker niet. Hij speelt al een tijd met veel pijn. Ik heb hem heel hoog zitten, maar ik dacht dat hij veel pijn had. De wissel was dus ook een beetje voor hem.”

Geen opgever

Houvast ziet de trainer nauwelijks. “Uiteindelijk probeer je iedere wedstrijd raakvlakken te vinden waar je op voort kan borduren. Maar die heb ik vandaag amper gezien. Het was in alle opzichten heel matig.” Over zijn eigen toekomst blijft hij strijdbaar: “Ik ben geen opgever. Ik zal te allen tijde Feyenoord voorop zetten en blijven strijden voor de club.”

Bron: ESPN

Share article

Latest articles