Het incident plaatst vraagtekens achter het veiligheidsvraagstuk tijdens de Rio Games. Zo een 85.000 militairen worden ingezet, tweemaal zoveel als tijdens de Spelen van Londen.
Toch zijn de incidenten niet uitgebleven. Een cameraploeg uit Azië werd na een geraffineerde overval beroofd van zijn Equipment. Later werd bekend dat een fotograaf al zijn spullen moest afstaan nadat hij alleen over straat ging.
Maar ook sloeg de schrik in bij het Olympic Equestrian Center waar een militaire kogel door het dak van de mediatent ging en op de vloer belandde. Het incident deed zich zaterdag voor tijdens de lunch break van een dressuurevenement. Niemand raakte gewond.
Geruchten over een aanslag werden ontzenuwd. Gewezen werd op het feit dat de arena zich bevindt in de buurt van een militaire basis. De verdwaalde kogel werd opgehaald en het onderzoek voortgezet.
Door : VSJS
Terence Oosterwolde


