Voetbal op andere planeten, waarom niet?

Sepp Blatter maakte vandaag op het laatste FIFA-congres voor het begin van het WK geen woorden meer vuil aan de aanval van Michael van Praag. Wel toverde de baas van de wereldvoetbalbond een bijzondere opmerking uit de hoge hoed.

‘We kunnen ons afvragen of er ooit gevoetbald wordt op andere planeten. Waarom niet? Dan hebben we niet alleen een WK, maar interplanetaire competities.’ Of het om een grap ging was niet helemaal duidelijk, maar Blatter probeerde duidelijk de aandacht af te leiden van de onrust rondom zijn persoon.

‘Voetbal is niet enkel een spel meer. Het is een miljardenindustrie geworden en dat zorgt soms voor controverses en ingewikkelde situaties’, verklaarde de 78-jarige Blatter in zijn openingsspeech. ‘Daarnaast creĂ«ert het voetbal ook mogelijkheden en daarom is het onze taak om de sport op het juiste pad te houden en zo een nieuw tijdperk in te sturen.’

De cijfers geven Blatter alvast gelijk. De FIFA was vorig jaar goed voor een omzet van 1,386 miljard dollar en hield daar een nettowinst van 72 miljoen dollar aan over.

De wereldvoetbalbond ligt echter al een tijdlang onder vuur sinds er in de Britse pers vermoedens van omkoping bij de toewijzing van het WK 2022 aan Qatar aan het licht kwamen. ‘Qatargate’ brengt Blatter echter niet aan het wankelen, want de Zwitser zou voluit voor een vijfde mandaat als FIFA-voorzitter willen gaan. Aanvankelijk had hij gezegd zich bij de verkiezingen in 2015 geen kandidaat meer te zullen stellen.

ad.nl

Share article

Latest articles