Volle Engelenbak herdenkt Cruijff

Veel voormalige Ajax-spelers bewijzen Johan Cruijff morgen de laatste eer. De jaarlijkse reünie van Ajacieden was al gepland tijdens Ajax-PEC Zwolle, die nu in het teken staat van de legendarische nummer veertien.

En dus wordt Johan Cruijff herdacht door een volle Engelenbak, in vak 108. „Na het overlijden van Johan kwamen er uit zijn generatie nog veel aanmeldingen voor de reünie”, zegt een woordvoerder van Ajax. „In totaal komen er nu 140 oud-spelers.”

Zij krijgen de mogelijkheid het laatste stuk van de door supporters georganiseerde mars van het voormalige stadion De Meer naar de ArenA mee te maken. Tijdens de minuut stilte voor Ajax-PEC Zwolle zullen veel reüniegasten langs de lange zijde plaatsnemen. Ajax ontvangt onder meer Sjaak Swart, Arnold Mühren, Bennie Muller, Eddy Pieters Graafland, Heinz Stuy, Dick Schoenaker, Ton Pronk, John Rep, Piet Schrijvers, maar begroet ook ’jonkies’ als Siem de Jong, Jan Vertonghen en Marko Pantelic.

AZ-trainer John van den Brom en PSV-jeugdtrainer André Ooijer zijn eveneens van de partij. De een ongetwijfeld met een grotere glimlach dan de ander, omdat vanavond AZ-PSV wordt gespeeld. Het programma van de reünie is vanwege het overlijden van Cruijff soberder, maar om die reden tegelijkertijd ook de meest memorabele. Frank de Boer kijkt uit naar morgen. „Het is terecht dat er voor Johan nog een mooie herdenking in de ArenA komt. De spelers moeten zorgen dat hij een waardig afscheid krijgt”, zegt De Boer. „Ik heb tegen ze gezegd dat er veel dingen op ze af komen, maar zij gefocust moeten zijn. Er zijn zes duels te gaan, te beginnen met deze. Als we ze allemaal winnen, zijn we kampioen.”
Telesport

Share article

Latest articles