De Vuelta gaat donderdag verder met een etappe die een prooi zou moeten worden voor de sprinters. Na zijn eerdere zege is Elia Viviani de favoriet voor de dagzege.
Parcours
De zesde etappe is niet al te lang, met 156 kilometer. Onderweg liggen er twee beklimmingen van de derde categorie. Die zijn best lastig, alleen liggen ze te ver van de eindstreep om het verschil te maken. In de finale zitten twee haakse bochten, waarvan de laatste op een kilometer van de finish ligt.
Favorieten
Elia Viviani – De veelwinnaar en Italiaans kampioen won de derde etappe van deze Vuelta. In dit veld heeft hij, nu Peter Sagan niet geheel topfit lijkt, geen echte concurrentie. Nadeel voor Quick Step is dat zij waarschijnlijk weinig assistentie zullen krijgen in de jacht op de kopgroep. Alle arbeid zal het waard zijn, als Viviani opnieuw wint.
Peter Sagan – Sagan heeft niet de topvorm die hij nodig heeft, als hij het Viviani echt lastig wil maken. Zijn positioneren is nog altijd goed, alleen heeft hij niet de topsnelheid om te winnen. Een topklassering is ook met een Sagan op 90 procent zeker goed mogelijk.
Danny van Poppel – In de eerste sprintersetappe van deze ronde zat Van Poppel goed vooraan, al ging er in de lead-out wel het nodige mis. Hij kwam echter te vroeg op kop, waarna andere sprinters hem voorbij stoven. Van kop aangaan lijkt mij wel de beste tactiek voor DVP. Als hij Quick Step met Viviani aan laat gaan, dan komt hij er waarschijnlijk ook niet meer langs.
Bon : VW.net


