Javier Mascherano speelt al jaren samen met Lionel Messi. Tot de zomer van 2010 zagen de twee elkaar meermaals per jaar bij de nationale ploeg van Argentinië, maar vervolgens werd Mascherano teamgenoot van Messi bij Barcelona. Na al die jaren weet Messi zijn landgenoot nog steeds te verbazen met zijn prestaties, zo zegt Mascherano zelf.

Waar Messi wereldwijd vooral imponeert met zijn enorme hoeveelheid goals, zegt Mascherano datla Pulga méér is dan slechts een doelpuntenmachine. Hij is bijvoorbeeld ook creatief en een aanjager, legt de verdediger uit in een interview met ESPN. “Wat er nu met Messi gebeurt, gebeurt eigenlijk met alle spelers”, verduidelijkt de dertigjarige Argentijn.
“Naarmate je ouder wordt, word je ook volwassener. Messi heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een hele complete voetballer. Hij is niet alleen een afmaker, maar laat zich ook wel eens zakken richting het middenveld om daar kansen te creëren en de wedstrijd beter te controleren”, verduidelijkt Mascherano. “Hij blijft ons dag in, dag uit verrassen met zijn mogelijkheden om alles te overwinnen.”
“Onder Josep Guardiola was Messi de doelpuntenmaker bij uitstek, want achter hem waren toen Xavi, Andrés Iniesta en Sergio Busquets de mensen die alles creëerden. Maar nu Luis Suárez en Neymar er ook bij staan, voorin, kan Messi zich wat meer mengen in een rol op het middenveld. Dat geeft ons allemaal een boost”, aldus Mascherano.
Voetbalzone.nl