België versloeg dinsdagavond in het Koning Boudewijnstadion in Brussel Israël met 3-1. Dries Mertens opende de score. In het strafschopgebied van de tegenstander kapte de voormalig PSV’er de Israëlische aanvoerder Tal Ben-Haim uit en schoot de bal knap in de korte hoek. Kevin De Bruyne verdubbelde de score via een vrije trap die door de stuit weliswaar lastig was maar eigenlijk niet onhoudbaar voor keeper Offir Marciano die de bal nog aanraakte. Mertens was ook betrokken bij het derde Belgische doelpunt. Hij gaf de assist aan Eden Hazard die was vrijgelaten in het strafschopgebied en moeiteloos kon scoren.
Tomer Hemed redde de eer voor de bezoekers.
Bosnië houdt kans op EK
Bosnië-Herzegovina houdt door een 3-2-overwinning dinsdagavond op Cyprus kans op deelname aan het Europeees kampioenschap in Frankrijk. De ploeg van bondscoach Mehmed Bazdarevic eindigde door de zege als derde in groep B en gaat door naar de play-offs.
Israël zag de laatste hoop dinsdagavond vervliegen na het verlies tegen België (3-1). Wales versloeg Andorra met 2-0. België en Wales hadden zich in groep B al rechtstreeks geplaatst voor het EK.
Bron: ad.nl