Zwakke eerste ronde nekt Allesandro Getrouw

Allesandro Getrouw heeft vandaag de kwart finale wedstrijd tegen de Nederlander Nabil Ennadiri verloren met 21 – 9. De wedstrijd die over drie ronden moest gaan, werd na de tweede ronde gestopt omdat het puntenverschil tussen de vechters 12 was. Dat maakte Ennadiri reglementair tot winnaar van het gevecht. De eerste ronde is Getrouw fataal geworden. Een nerveus begin tegen een ervaren tegenstander heeft ertoe geleid dat de Surinamer na de eerste twee minuten met 17 – 5 achterstond. Ennadiri heeft vooral met hoge trappen gescoord. Getrouw beaamde na het gevecht dat hij daarop geen antwoord had. “Ik was erg nerveus en ik voelde me zwaar. Het leek alsof ik niet kon trappen”, zo verwoord hij zijn gevoel tijdens de eerste ronde. Na bemoedigende en motiverende woorden van coach Giavero ging het veel beter in de tweede ronde. Ennadiri kwam niet meer door met de hoge trappen en Getrouw scoorde ook makkelijker. De tweede ronde score was 4 – 4, maar omdat de eerste ronde met 17 – 5 was geeindigd in het voordeel van de Nederlander, stond het na twee ronden 21 – 9. De tae kwon do regels zeggen dat als er na de tweede ronde een verschil van 12 punten of meer is, het gevecht is afgelopen. Hiermee kwam er een eind aan de Youth Olympics voor Allesandro Getrouw. Coach Giavero zegt niet teleurgesteld te zijn in zn pupil. “Het is zijn eerste grote tournooi en de zenuwen hebben hem erg parten gespeeld. Maar ik ben trots op hem”.

Rugshaar Ishaak heeft vandaag ook haar laatste single wedstrijd gespeeld. Tegen de Francaise Lole Courtois verloor Rugshaar met 21 – 12 om 21 – 16. Het is haar beste single wedstrijd geweest van het tournooi. Eerder verloor Ishaak van de Thaise Busanan Ongbamrungphan met 21 – 1 om 21 – 6. Ook de Nederlandse Alida Chen was te sterk voor haar. Het werd 21 -6 om 21 – 4. Rugshaar komt ook uit in het gemengd dubbelspel met haar gelegenheids partner Max Weisskirchen. In die categorie verloor ze haar eerste wedstrijd, terwijl de tweede wel in winst werd omgezet. Vanavond spelen Rugshaar en Max hun laatste partij. Ze hebben echter geen kans meer om over te gaan naar de volgende ronde.

Onze beide zwemmers komen morgen weer in actie. Brienne Renfurm op de 50 meter rugslag en Zuhayr Pigot zwemt de 50 meter vlinder. Atleet Dave Pika doet donderdag de voorronde verspringen, terwijl Miguel van Assen vrijdag zijn Olympisch debuut maakt op het nummer Hink Stap Springen.

Marciano Zalman

Share article

Latest articles